КСТ Машина за ласерско-ласерско сечење
Машина за ласерско сечење се сада све више користи. Машина за ласерско сечење се може користити за сечење металних плоча различитих дебљина, а машина за ласерско сечење се може користити и за сечење поцинкованих плоча. Поцинковани лим је уобичајен материјал који се користи у производњи. Поцинкована челична плоча је обложена слојем металног цинка на површини челичне плоче како би се спречила корозија на површини челичне плоче и продужио њен радни век. Углавном се користи за шкољке кућних апарата, цивилне димњаке, кухињски прибор, итд. Да ли је овај материјал погодан за машине за ласерско сечење?
Генерално, за поцинковани лим, машина за ласерско сечење може лако да сече, а може се користити већина органских и неорганских материјала. Све врсте металних материјала који се обично користе у индустријским производним системима могу се резати без обзира на њихову тврдоћу. Нема проблема са плочама од бакра, алуминијума и њихових легура.
Који је најбољи начин за сечење поцинкованог лима? Наравно, машина за ласерско сечење се користи за сечење поцинкованог лима.
Методе обраде машине за ласерско сечење укључују хладну обраду и топлу обраду. Углавном постоје тестерисање, резање жице, резање водом, стрижење, пробијање, бушење и друге методе.
Обрада метала са опремом за ласерско сечење постала је главно средство обраде предузећа. Кроз обраду ласерског зрака велике густине, материјал се може брзо растопити, испарити и аблиирати, или достићи тачку паљења у одређено време, а материјал се може коаксијално прочистити брзим протоком ваздуха и зраком да би се реализовало сечење радни комад. Поцинкована челична плоча је пресвучена слојем металног цинка како би се спречила корозија на површини челичне плоче и продужио њен радни век. Углавном се користи за кућиште кућних апарата, цивилни димњак, кухињски апарат, итд. Генерално, за поцинковани лим, опрема за ласерско сечење може лако да сече, а може се користити већина органских и неорганских материјала. Све врсте металних материјала који се обично користе у индустријским производним системима могу сећи плоче од бакра, алуминијума и других легура без обзира на њихову тврдоћу. Приликом обраде поцинкованог лима потребно је додати помоћни гас. Чистоћа и притисак помоћног гаса директно утичу на квалитет резног дела. Чистоћа кисеоника који се користи за сечење треба да буде изнад 99,6%. Што је већа храпавост и квалитет, то је већи трошак сечења. Када се за сечење користи опрема за ласерско сечење, чистоћа азота треба да буде изнад 99,5%. Побољшање чистоће азота може осигурати да се боја прореза неће променити током сечења поцинкованог лима. Опрема за ласерско сечење има више предности у резању.
Као што сви знамо, принцип и функција поцинковане челичне плоче је да заштити угљенични челик изнутра кроз површинско цинковање. То је нека врста танке плоче коју није лако зарђати дуго времена. Иако је ова врста челичне плоче нешто скупља од обичне плоче од угљеничног челика, она је и даље исплатива из перспективе цене целог производа јер не треба прскати рђу и друге накнадне процесе.
Али након ласерске обраде ситуација је другачија. Из перспективе помоћног гаса, генерално постоје три врсте процеса сечења за поцинковани лим, наиме ваздушно сечење, сечење кисеоником и азотно сечење.
Сечење гасом: предност је што је цена обраде изузетно ниска. Потребно је само да узмете у обзир трошак снаге самог ласера и ваздушног компресора. Нема потребе да се генерише високи трошак помоћног гаса, а ефикасност резања плоче може да одговара резању азотом. То је економична метода резања. И ефикасне методе резања. Али његови недостаци су такође очигледни на површини за сечење. Пре свега, део доње површине ваздушног сечења ће произвести неравнине, а производи након ласерске обраде морају бити подвргнути секундарној обради као што је уклањање ивица, што не погодује целом производном циклусу производа. Друго, део за сечење гаса се лако зацрни, што утиче на квалитет производа. Стога се предности ласерске обраде без накнадне обраде не могу одразити. Стога, у преради поцинковане челичне плоче, многа предузећа нису вољна да изаберу методу гасног резања.
Сечење кисеоником: Ово је најтрадиционалнији и најстандарднији метод сечења. Предност је ниска цена гаса. У обради плоче од угљеничног челика, није потребно често мењати помоћни гас, што је погодно за управљање фабриком. Међутим, након сечења кисеоником, на површини сечења ће бити слој оксидне коже. Ако је овај производ директно заварен оксидном кожом, оксидна кожа ће природно отпасти након дужег времена. Ово је такође један од разлога зашто је заваривање поцинкованог лима склоно лажном заваривању.
Сечење азотом: азот се користи за машинску обраду великом брзином. Пошто је улога азота другачија од улоге кисеоника који се користи за сагоревање, он игра заштитну улогу, тако да резни део неће производити каменац. Многе компаније придају значај овој предности, па се азот често користи за сечење поцинковане челичне плоче. Али недостатак сечења азотом је овде: пошто нема заштите на резном делу, производ је лако зарђати. Да бисмо спречили да производ зарђа, морамо га поново прскати. Због тога је штета што поцинковани лим купљен по вишој цени не показује карактеристике свог поцинкованог премаза.