КСТ ласер-плоча-цев интегрисана машина за ласерско сечење
Плоча има карактеристике мале тежине, високе чврстоће, проводљивости (може се користити за електромагнетну заштиту), ниске цене и добре перформансе серијске производње. Широко се користи у електроници, комуникацијама, аутомобилској индустрији, медицинским уређајима и другим областима. На пример, лим је суштински део кућишта рачунара, мобилног телефона, МП3 плејера итд. Традиционална опрема за сечење лима има значајан тржишни удео на тржишту. Поред њихових добро познатих разлога, главни разлог је што су јефтини. Иако имају очигледне недостатке у поређењу са савременим технологијама као што је ласерско сечење, они такође имају своје јединствене предности.
ЦНЦ машина за сечење плоча.
Пошто се ЦНЦ резач плоча углавном користи за линеарно сечење, иако може да сече плоче дужине 4 метра, може се користити само за обраду плоча којима је потребно само линеарно сечење. Обично се користи у индустријама којима је потребно само линеарно сечење, као што је сечење након равнања плоча.
Пунцх
Пробијање има већу флексибилност у обради кривих. Пробој може имати један или више скупова квадратних, округлих или других специјалних пробоја, који могу истовремено да обрађују одређене делове лима. Најчешћа је шасија. У индустрији ормара, технологија обраде која им је потребна је углавном сечење правих линија, квадратних рупа и округлих рупа, а образац је релативно једноставан и фиксиран. Његова предност је брза обрада једноставне графике и танких плоча. Недостатак је што је могућност пробијања дебеле челичне плоче ограничена. Чак и ако се може ударити, површина радног предмета ће се срушити, а калуп ће такође бити веома скуп. Циклус развоја калупа је дуг, цена је висока, а флексибилност није довољно висока. У страним земљама модерније ласерско сечење се углавном користи за сечење челичних плоча изнад 2 мм, а не за бушење. 1、 Квалитет површине није висок када се пробија дебела челична плоча. Дакле, бука при штанцању дебеле челичне плоче је превелика, што није погодно за заштиту еколошке средине.
Резање пламеном.
Као оригинална традиционална метода резања, сечење пламеном има ниске инвестиције и ниске захтеве за квалитет обраде у прошлости. Ако је захтев превисок, може се решити додавањем процеса обраде. На тржишту постоји велика количина. Сада се углавном користи за сечење дебелих челичних плоча већих од 40 мм. Његови недостаци су превелика термичка деформација, преширок зарез, расипање материјала и сувише мала брзина обраде, што је погодно само за грубу обраду.
Плазма сечење.
Плазма сечење и фино сечење плазмом су слични резању пламеном, али је зона захваћена топлотом превелика, али је тачност далеко већа од пламеног резања, а брзина такође има скок величине, постајући главна сила обраде плоча. Горња граница стварне тачности сечења врхунске ЦНЦ машине за фино плазма сечење у Кини достигла је доњу границу ласерског сечења. Приликом сечења плоче од угљеничног челика од 22 мм, брзина је достигла више од 2 метра у минути, крајња страна сечења је глатка и равна, а нагиб је најбољи. Контролише се унутар 1,5 степени. Недостатак је што је топлотна деформација превелика и велики нагиб при резању челичног лима. Немоћан је у случају високе прецизности и релативно скупог потрошног материјала.
Резање воде под високим притиском.
Резање воде под високим притиском користи млаз воде велике брзине помешан са шмирглом за резање плоча. Готово да нема ограничења за материјал, а дебљина сечења може скоро да достигне више од 100 мм. Такође је применљив на керамику, стакло и друге материјале који се лако пуцају током термичког сечења. Могу се резати, бакар, алуминијум и други материјали са јаком ласерском рефлексијом могу се резати воденим млазом, али постоје велике препреке за ласерско сечење. Недостаци воденог сечења су у томе што је брзина обраде сувише спора, превише прљава, није еколошки прихватљива, а потрошни материјал је такође висок.
Ласерско сечење.
Ласерско сечење је технолошка револуција у обради лима и „машински центар“ у обради лима. Ласерско сечење има високу флексибилност, велику брзину резања, високу ефикасност производње и кратак производни циклус, који је освојио широко тржиште за купце. Ласерско сечење нема силу резања и не деформише се током обраде. Нема хабања алата, добра прилагодљивост материјала. И једноставни и сложени делови могу да се исеку ласером за прецизну брзу израду прототипа. Резни шав је узак, квалитет резања је добар, степен аутоматизације је висок, операција је једноставна, интензитет рада је низак и нема загађења. Може да реализује аутоматско затварање и распоред, побољша стопу искоришћења материјала, ниске трошкове производње и добре економске користи. Ефективни век ове технологије је веома дуг. Тренутно се суперструктурне плоче од 2 мм углавном секу ласером. Многи страни стручњаци се слажу да ће наредних 30-40 година бити златно доба развоја технологије ласерске обраде (то је правац развоја обраде лима).