Жижна даљина машине за ласерско сечење оптичких влакана је важна за сечење металног материјала
Када је најбоље време за подешавање жижне даљине машине за ласерско сечење? Пре сечења и штанцања било ког листа, растојање између ласерског фокуса и материјала за сечење мора да се подеси. Опрема за ласерско сечење има неколико жижних даљина. Различити положаји фокуса често доводе до различите финоће попречног пресека материјала за сечење. Веома је важно разумно подесити жижну даљину машине за ласерско резање влакана. Ако ласер сече танку плочу, фокус није баш важан. Ако ласерски сече дебље плоче, снага и брзина имају значајан утицај на шљам. Генерално, ако се ради о подизању шљаке, приоритет је да ли је притисак ваздуха пренизак или је брзина пресла. Ако не ради, само подесите фреквенцију или исправите оптичку путању, морамо разумети неколико жижних даљина машина за ласерско сечење влакана.
Машина за ласерско сечење оптичких влакана са три жижне даљине.
Када је фокус машине за ласерско резање влакана на оптималном положају, најмањи прорез и највећа ефикасност могу постићи најбољи ефекат резања. Следе жижне даљине три врсте машина за ласерско сечење влакана.
Негативна жижна даљина.
Негативна жижна даљина (фокус сечења је на материјалу за сечење) се углавном користи за сечење дебелих металних плоча. Резање дебелих плоча са негативном жижном даљином захтева већу ширину сечења, што резултира недостатком кисеоника који испоручује млазница, што резултира смањењем температуре резања и релативно грубим површинама за сечење које нису погодне за високо прецизно сечење.
Унутрашња негативна жижна даљина.
Унутрашња негативна жижна даљина (фокус сечења се налази унутар материјала за сечење) се обично користи у машинама за ласерско сечење оптичких влакана за сечење материјала као што су алуминијум, легуре алуминијума и нерђајући челик. Према принципу фокусирања, ширина сечења је већа од тачке сечења на површини радног предмета. У овом режиму, машина за ласерско сечење оптичких влакана има велики проток ваздуха, високу температуру и нешто дуже време сечења и перфорације. Због тога се овај метод сечења углавном користи за сечење тврдих материјала као што су алуминијум или нерђајући челик.
жижна даљина
Жижна даљина (фокус сечења се налази на површини материјала за сечење) је обично метода позиционирања фокуса погодна за сечење материјала као што су СС41, СПХ и СПЦ. Фокус сечења са жижном даљином 0 је близу површине радног предмета. Због различите глаткоће горње и доње резне површине, горња површина реза је релативно глатка, док је доња релативно храпава. Метода позиционирања фокуса сечења треба да се одреди према стварним захтевима процеса горње и доње површине.
Веома је важно одредити положај фокуса машине за ласерско сечење влакана према стварној ситуацији. Само разумна позиција фокуса може учинити да машина за ласерско сечење са влакнима ради разумније.
Однос фокуса машине за ласерско сечење оптичких влакана: фокус је на површини радног комада.
У овом режиму, глаткоћа горње и доње површине радног предмета је различита. Уопштено говорећи, површина сечења близу тачке сечења је глаткија, док доња површина удаљена од тачке сечења делује грубо. У практичним применама, овај режим треба одредити на основу захтева процеса горње и доње површине.
Однос између фокусних тачака машине за ласерско сечење са влакнима: фокусна тачка је унутар радног комада.
Овај метод је познат и као позитивна жижна даљина. Када је радни предмет који треба да исечете плоча од нерђајућег челика или алуминијума, обично се усваја режим у коме је тачка сечења унутар радног комада. Међутим, један недостатак ове методе је у томе што је фокус далеко од површине сечења, ширина сечења је релативно већа од ширине тачке сечења на површини радног предмета. У исто време, овај режим захтева велики проток ваздуха за сечење, довољну температуру и нешто дуже време сечења и бушења. Дакле, када одаберете материјал радног комада, он је углавном направљен од тврдих материјала као што су нерђајући челик или алуминијум.